IT
Tutaj jesteś

Laboratoria przyszłości – innowacyjne podejście do systemu nauczania w szkole!

29 listopada 2022 IT Laboratoria Przyszłości


Jak modernizować infrastrukturę technologiczną szkoły, gdy budżet nie zakłada takich działań w najbliższym czasie? Niestety, nie każda szkoła może pozwolić sobie na regularne zakupy nowoczesnego sprzętu. Poznaj więc program Laboratoria Przyszłości i zobacz, jak duży potencjał stoi otworem przed Twoją szkołą. Dzięki środkom z dofinansowania, dzieci i młodzież mogą otrzymać szereg innowacyjnych narzędzi wspierających ich proces edukacji. 

Laboratoria Przyszłości – Co to jest za projekt? 

Program Laboratoria Przyszłości to projekt dofinansowań dedykowany dla szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych. Obecnie nabór obejmuje podstawowe szkoły niesamorządowe, w tym: 

  • szkoły publiczne, 
  • szkoły niepubliczne, 
  • publiczne i niepubliczne szkoły artystyczne, 
  • publiczne szkoły w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich, 
  • polskie szkoły za granicą. 

Podstawowe szkoły samorządowe, które nie złożyły wniosku w pierwszym terminie, również mogą składać wnioski o środki. Jeśli więc nie udało się sfinalizować tej transakcji na przestrzeni ostatnich miesięcy, jeszcze jest na to czas. 

Co zakłada program Laboratoria Przyszłości? Projekt umożliwia finansowanie inwestycji wykazanych we wskazanym katalogu. Głównym celem jest wsparcie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów, co pozwoli na dostosowanie ich umiejętności i wiedzy do obecnych i przyszłościowych standardów technologicznych. 

Ile można otrzymać środków w ramach Laboratoria Przyszłości

Innowacyjny sprzęt technologiczny nie należy do najtańszych i prawdopodobnie każdy pracownik szkoły doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Biorąc pod uwagę wysokość stałych wydatków, podjęcie konkretnych działań w samodzielnym zakresie może być trudnym zadaniem – a dla bardzo małych placówek nawet niewykonalnym. Program Labotoria przyszłości zakłada jednak pewne progi, od których szkoły mogą wnosić o dofinansowanie. Są to:

  • 30 000 PLN dla szkoły do 100 uczniów
  • 60 000 PLN dla szkoły 101 – 200 uczniów
  • 70 000 PLN dla szkoły 201 – 234 uczniów
  • 300 PLN/os/ dla szkoły od 235 uczniów

Co można kupić w ramach dofinansowania?

Katalog urządzeń podzielony został na wyposażenie podstawowe i dodatkowe. Urządzenia z sekcji podstawowej to sprzęt, który szkoła musi kupić w ramach otrzymanego wsparcia, zaś sprzęt dodatkowy to urządzenia, które mogą zostać dodane w ramach uzupełnienia – na podstawie wyboru społeczności szkolnej. Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

  • drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
  • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Laboratoria Przyszłości to program zakładający, że wyposażenie z katalogu podstawowego znajdzie się w placówkach edukacyjnych do 30 czerwca 2023 roku. Warto więc zainteresować się tym tematem już teraz. Sprawdź na stronie Prezenter.pl, jak dużo innowacyjnych narzędzi masz do dyspozycji. 

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?