Tutaj jesteś

Auta elektryczne – co musisz o nich wiedzieć?

13 grudnia 2022 Zakupy Auta elektryczne

Na rynku do sprzedaży trafiają liczne marki i modele samochodów. Czym się one różnią? Oczywiście nie tylko pod względem osiągów, przyspieszenia i elektronicznych gadżetów, ale także układu napędowego. W związku z tym dostępne są samochody elektryczne, hybrydowe, zasilane paliwem oraz gazem lub wodorem.

Na rynku dostępne są dziesiątki modeli samochodów od licznych producentów. Czym różnią się one od siebie? Oczywiście nie tylko pod względem funkcji, osiągów i elektroniki wnętrza, ale dodatkowo układu napędowego. Można więc znaleźć samochody elektryczne, hybrydowe, napędzane paliwem oraz zasilane gazem lub wodorem.

Elektrycznym napędem wyposażone auta mają przede wszystkim dwie klasy silników: silniki spalinowe i silniki elektryczne.

Zgodnie z polską ustawą z 11 stycznia 2018 r. definicja „pojazdu elektrycznego” to „pojazd napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym.” Innymi słowy, pojazd zasilany wyłącznie energią elektryczną to pojazd elektryczny, który wykorzystuje wyłącznie energię elektryczną do napędzania swoich kół. Pojazd jest uważany za elektryczny, jeśli może być zasilany wyłącznie energią elektryczną, która jest przechowywana zewnętrznie poprzez podłączenie go do zewnętrznego źródła zasilania. Pomimo swojej nazwy, samochód elektryczny nie jest nowym wynalazkiem. W rzeczywistości jest to jeden z najnowszych wynalazków ludzkości. Zanim wynaleziono akumulator i komutator, pierwszy pojazd elektryczny powstał na początku XIX wieku. W Polsce pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne, co wynika z ich powszechnego zastosowania. Szczególnie upodobali je sobie użytkownicy, którzy mieszkają lub pracują w dużych miastach. Różnica między sposobem działania samochodów elektrycznych a sposobem działania samochodów konwencjonalnych jest niewielka. Proces spalania paliwa nie odbywa się jednak w silniku pojazdu elektrycznego, jest on przekazywany z akumulatora na koła za pośrednictwem specjalnie skonstruowanej skrzyni biegów.

Zaletami eksploatacji pojazdów elektrycznych są

Osoby, które lubią pojazdy elektryczne, podziwiają ich bardzo cichą pracę. Podczas jazdy silniki pojazdów elektrycznych emitują znacznie mniej hałasu i wibracji niż samochody konwencjonalne, nawet te zasilane benzyną lub gazem ziemnym. Prowadzenie takiego pojazdu jest przyjemniejsze, ponieważ kierowca i pasażerowie mogą spokojnie rozmawiać lub słuchać muzyki o niższej niż zwykle głośności. Jednocześnie użytkownicy pojazdów elektrycznych zauważają, że bóle głowy wynikające z hałasu są mniej odczuwalne. Pojazdy elektryczne oprócz wpływu na środowisko mają jeszcze jedną zaletę, którą jest ich wpływ na społeczeństwo. W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej pojazdów z silnikiem spalinowym, które emitują do środowiska (a także dla ludzi i zwierząt) szkodliwe gazy i zanieczyszczenia, pojazdy elektryczne tego nie robią. Kolejną ogromną zaletą jest niski koszt ich eksploatacji i utrzymania. Samochody te nie psują się tak często jak inne auta, a części zamienne są szeroko oferowane i sprzedawane w atrakcyjnych cenach. Jednym z najważniejszych czynników, na które zwracają uwagę osoby chcące nabyć pojazd elektryczny jest fakt, że pojazdy elektryczne mogą wjeżdżać do „zielonych stref” w miastach bez ponoszenia opłat.

Jeżeli Twoim celem jest budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych, to koniecznie musisz zapoznać się z ofertę firmy TSG POLSKA dostępną na stronie https://www.tsg-solutions.com/pl/ladowarki-ev/

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ciekawostki o FIFA 24

Ciekawostki o FIFA 24

3 czerwca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?