Tutaj jesteś

Laptop do diagnostyki samochodowej – najważniejsze cechy sprzętu

31 grudnia 2020 Komputer laptop do diagnostyki samochodowej


Współczesne auta przypominają futurystyczne statki kosmiczne. Nie chodzi może o sam wygląd zewnętrzny, a o kokpit, na którym wyświetlają się wszystkie możliwości i opcje mające zapewniać komfortową i jednocześnie bezpieczną jazdę. Niestety, w przypadku jakichkolwiek usterek systemu elektronicznego, nie pomoże w ich naprawieniu mechanik starej daty. Tu dadzą radę tylko doświadczeni profesjonaliści i ich laptop do diagnostyki samochodowej.

Sprzęt, który musi być wytrzymały

Dzisiejsze warsztaty nie są podobne do tych sprzed wielu lat. Nie mogą bowiem obejść się bez takiego komputera, którego zadaniem jest wskazanie danej usterki oraz dalsza możliwość jej usunięcia. Warto jednak wiedzieć, że nie wygląda on, jak typowy laptop domowy. Opisywane tu urządzenie musi być solidniejsze i bardziej odporne (chociażby na smar, kurz itp.).

Najlepszym modelem, który będzie służył bardzo długi czas, jest ten o mocnej, wytrzymałej konstrukcji aluminiowej. Oczywiście właściciel zakładu może zaoszczędzić i zakupić tańszy sprzęt, ale musi liczyć się z tym, że jego jakość będzie gorsza. Lepiej więc nie narażać urządzenia na zarysowania jakimś ciężkim i ostrym narzędziem, które nagle spadnie z wysokiej półki.

Inne ważne cechy

Dobry laptop do diagnostyki samochodowej powinien zapewniać odpowiednią, nieprzerywaną łączność. Odbywa się ona przy pomocy kabla, którego końcówkę wkładamy do wejścia OBDII naprawianego auta. Możliwe jest także połączenie USB albo z wykorzystaniem technologii Bluetooth (dużo wygodniejsze)

Niezwykle ważne są również, znajdujące się pod obudową, podzespoły – procesor, pamięć RAM oraz dysk twardy. W przypadku „mózgu” laptopa (a więc procesora), idealnym będzie ten marki Intel. Dzięki niemu płynnie, bez żadnych opóźnień i problemów, urządzenie obsłuży programy diagnostyczne.

Wspomniana wyżej pamięć jest oczywiście odpowiedzialna za krótkotrwałe przechowywanie bardzo potrzebnych danych. Jej ilość musi wynosić jednak co najmniej 4 GB. Tylko wówczas zadowoli swoją efektywnością. Z kolei dyski, aby były aż czterokrotnie odporniejsze na wibracje i wszelkiego rodzaju wstrząsy, powinny mieć konstrukcję SSD (a nie typową, klasyczną, czyli HDD).

Podsumowanie

Podsumowując, laptop do diagnostyki samochodowej, to urządzenie, które ma pracować co najmniej kilka lat w zanieczyszczonym warsztacie. Dlatego istotne jest jego bardzo solidne wykonanie.

Co jeszcze ułatwi pracę na takim sprzęcie? Otóż matowa matryca, dzięki której nawet w słoneczne dni, wyświetlające się informacje będą czytelne.

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?